2024.03.29. - Auguszta

Ashihara karate Európa Bajnok lett Piacsik Zsófia

Ashihara karate Európa Bajnok lett Piacsik Zsófia2010. december 10-12. között került megrendezésre Lettország fővárosában, Rigában az ifjúsági és junior Ashihara Karate Európa Bajnokság. 8 ország 170 versenyzője vett részt a megmérettetésen. Magyarországot a Kisdunamenti Ashihara Karate Egyesület két versenyzője, Piacsik Zsófia és Farkas Dávid képviselte, mindketten junior korcsoportban, valamint egy bírót is delegáltunk. Hónapok óta keményen edzettek a versenyzőink, hogy megállják helyüket az erős nemzetközi mezőnyben. A felkészülésük jól sikerült.
kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%

December 10-én érkeztünk meg Rigába. A regisztráció és mérlegelés után megkaptuk a sorsolást. Zsófinak lett és román ellenfelei, Dávidnak orosz és dán ellenfelei voltak.

December 11-én reggel kezdődött a verseny a megnyitóval. A hatalmas orosz, román, lett és dán csapatok után következtek a kisebb csapatok, köztük Magyarország.

A megnyitó után azonnal Dávid kezdte a küzdelmeket. Orosz ellenfelei ellen Dávid nagyon szépen helyt állt, harciasan küzdött, a küzdelmek teljesen kiegyenlítettek voltak. Azonban az orosz versenyzők által egy jó időben indított és betalált fejrúgás miatt Dávid nem nyerte meg a küzdelmeket. A dán versenyző Dávid ellen feladta a küzdelmet, azonban ez nem volt elég ahhoz hogy a döntőbe jusson. Dávid így a negyedik helyen végzett. Nagyon szép teljesítmény első nemzetközi versenyén.

Zsófi ellenfelei, főként a lett lányok több mint 10-15 kilóval nehezebbek voltak.

Ennek ellenére a mi lányunk fölényesen nyerte mindegyik küzdelmét. A román lány volt az egyetlen akivel kiegyenlített volt a küzdelem, azonban a küzdelem vége előtt 5 másodperccel Zsófi egy gyönyörű fejrúgással három pontot szerzett, így egyértelműen nyerte ezt a küzdelmét is, s ezzel Európa bajnok lett. Nagyon jó érzés volt hallgatni a magyar himnuszt.

A verseny után este vacsora és buli következett, majd december 12-én utaztunk haza.

Köszönjük Dr. Szalay László polgármester úr és a Dunaharaszti Önkormányzat, valamint a Dunavarsányi Polgárőr Egyesület, Viktor Endre Úr (dunavarsányi vállalkozó), Vankó Béla Úr (VB Fox Dunavarsány) és a Fogdinasztia Kft. támogatását.

Külön köszönet Drenovits Zsuzsannánk aki a versenyzők pszichológiai felkészítését végezte.