Szép magyar sikerek a K-1 gálán

Szép magyar sikerek a K-1 gálánA ColliZion K-1 MAX Európa-döntõ mellett magyar-olasz K-1 Európa-liga-, MMA-, profiboksz- és superfight ütközetek szerepeltek a kínálatban.

Ahogy már megszokhattuk, idén is megrendezték az év eleji K-1 gálát a Papp László Budapest Sportarénában, ahol ismét maximálisan kiszolgálták a kemény küzdelmekre fogékony nézősereget. A K-1 nagymenő, Remy Bonjasky népszerű volt az este folyamán.
kutya cica örökbe fogadás állatvédelem szja 1%

Magabiztos hazai siker született a magyar-olasz K-1 Európa-liga válogatott mérkőzésen, ugyanis az éjszakába nyúló eseményen a hazai együttes a vártnál biztosabban kerekedett felül a szintén a világ élvonalába tartozó itáliai riválisán: a Rehák György irányította ötösfogat minden tagja - Görbics Gábor (63,5 kg), Oli Márk (67 kg), Józsa Ádám (71 kg), Busai Gergely (81 kg) és Zentai Máté (91 kg) - győztesen hagyta el a ringet.

Magyar szempontból nem úgy sikerült a K-1 MAX Európa-döntő, ahogyan azt reméltük: a favorit Vörös Roland már az elődöntő első percének közepén padlót fogott a francia Philippe Salmon remek jobbosától, aki végül öldöklő csatában a finálét is megnyerte a román Michai Barbu ellenében.

Salmon verhetetlen volt

A gála egyetlen profi ökölvívó mérkőzésén Kótai Mihály, az IBO és a WBF egykori nagyváltósúlyú világelsője, az osztrák Thomas Hengstberger ellen kapott lehetőséget hat menetben. A karrierjét újrakezdő bunyósnak a tavaly júliusi visszatérése óta ez volt a negyedik meccse, s - pontozással - ezt is megnyerte, méghozzá magabiztosan (60-54 arányban); jóllehet, tapasztalt ellenfele komoly erőkifejtésre késztette, és végigállta a hat menetet vele szemben.

Kótai meccsét Kovács Koko István vezette

Nagy Tibor nagyszerű győzelmet aratott a WPKC nehézsúlyú Európa-bajnoki címéért kiírt mérkőzésen a horvát Peter Jukic ellen. A magyar fighter már az első menetben is fölényben volt, de nem sikerült megtörnie fiatal, lelkes vetélytársát. A második kör igazi "melós" menet volt, majd a következőben már kidomborodott Nagy technikai fölénye: a 35 éves harcos közelharcban bombázta ellenfele testét és fejét, aki a szünet után nem tudta folytatni az összecsapást. Megsérült a bordája, valamint az orra is eltört.

Ugyancsak győzött, de már a kiskesztyűsök között, a földharcot is megengedő vegyes harcművészetben, MMA-ban a korábban birkózóként szabadfogású világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Aubéli Ottó. A küzdelem gyorsan lezajlott, hisz a rövid állóharcos szituációkat követően az osztrák Cristian Bauernek - már a földön - nem sikerült kiszabadulnia Aubéli fojtásából, és lekopogta a meccset.